1- TRİKO POLYESTER KUMAŞ ÖZELLİKLERİ Genellikle açık alanlarda kullanılır. Rüzgârı gözenekleri arasından geçirebilme özelliğinden dolayı bayrak dalgalanır ve bu nedenle geç yıpranır. Baskının arkaya geçme özelliği vardır ve parlak bir kumaştır.

2- 2- ALPAKA KUMAŞ ÖZELLİKLERİ Dış mekân bayraklarında ve iç mekân bayraklarında kullanılır Kaliteli ve çok dayanıklı bir kumaş cinsidir. Ayrıca afişler, işçi önlükleri ve masa örtülerinde kullanılır. Baskının arkaya geçme özelliği vardır. Polyester ve kesik elyaf iplikten imal edilir. Mat ve sık dokuma kumaştır. Bayrak kenarlarında ısı rezistans kesim özelliği vardır.

3- 3- PONJE ve ASTAR KUMAŞ ÖZELLİKLERİ Promosyon bayrakları gibi kısa süreli kullanılacak bayraklarda, özellikle spor müsabakalarında, kulüp bayrakları, parti bayrakları olarak kullanımı idealdir. Baskının arkaya geçme özelliği vardır. İnce ve mat bir kumaştır.

4- MAT POLYESTER KUMAŞ ÖZELLİKLERİ İç ve dış mekânlarda afiş, flama v e süsleme bayraklarında kullanılır. Tek taraflı baskı yapılır. Baskı arkaya geçmez. Dalgalanma özelliği yoktur. Mat bir kumaştır. Bayrak ve flama konfeksiyonları dikiş ile olabileceği gibi ısı rezistans kesim ile de imal edilebilir. Ebatlar, sınırlı değildir. İsteğe göre değişebilir.

5- ATLAS ve SATEN KUMAŞ ÖZELLİKLERİ İç mekân bayrak ve flamalar veya masa bayraklarında kullanılır. Genellikle ipek baskı yada transfer baskı tekniği ile basılır. Tek yüzü parlak bir kumaş olup arka yüzü mattır. Kesinlikle yıkanmamalıdır. Çünkü floş iplikten yapılır. Dikişli teknikle imal edilir ve çift katli bayraklarda kullanılır. Güneşten solmayan boya ile basılmalıdır.

6- T.S.E. LI POLYESTER KUMAS ( TÜRK BAYRAĞI KUMAŞI ) ÖZELLİKLERİ Türk Bayrağı standardı için özel imal edilen Bayrak ve flamalar kumaşıdır. Özel firma ve gönder bayraklarında da kullanımı idealdir. Arkasına net geçirme özelliği vardır. Aşındırma veya Dispers aplikasyon baski tekniği ile imal edilir. Mat görünüme sahiptir. Atkı ve çözgü ipliği kesik elyaf polyester iplikten imal edilir. Bu bayrakların kenarları konfeksiyon dikiş ile kıvrılır.